Mozaika czy ceramiczne płytki podłogowe? Co wybrać do łazienki?

posadzka z mozaiki - zdjęciePodłoga w łazience może przybrać różne kształty. Oczywiście pewne rozwiązania aranżacyjne są popularniejsze od innych, dlatego też w tym wpisie chcielibyśmy zająć się porównaniem dwóch podstawowych rodzajów wykończenia podłogi w łazience – posadzki złożonej z mozaiki i posadzki z ceramicznych płytek podłogowych.

Mozaiki to jeden z najbardziej tradycyjnych sposobów dekoracji mieszkań. Stosowane były już w starożytności, a dziś również są często wybierane przez osoby posiadające klasyczny gust. Dziś co prawda mozaikowe posadzki spotyka się bardzo rzadko, jednak jest to rozwiązanie, które z pewnością jest bardzo oryginalne i stylowe.

Nieco bardziej typowym rozwiązaniem łazienkowym są ceramiczne płytki podłogowe. Pozwalają one na zapewnienie podłodze w łazience jednolitego, uporządkowanego charakteru. Asortyment tego typu jest mocno zróżnicowany, a żeby zapoznać się z jego różnorodnością wystarczy przejść na jakąkolwiek stronę sklepu internetowego. Znajdziemy tam kafelków łazienkowych o różnych właściwościach, wzorach, kolorach oraz zastosowaniu.

Płytki podłogowe mają zazwyczaj regularny kształt, najczęściej spotykanymi są płytki kwadratowe i to one właśnie najczęściej kojarzą nam się z podłogowymi płytkami w łazienkach. Jeśli chodzi o strukturę płytek podłogowych ważne jest aby miały warstwę antypoślizgową. Podłoga w łazience często bywa wilgotna, wychodząc z wanny lub prysznica również możemy mieć mokre stopy, a śliska posadzka to niestety duże ryzyko.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łazienka i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *