Rola płytek ściennych w kreowaniu designu łazienki

Co w największym stopniu wpływa na design łazienki? Oczywiście jest to szereg elementów, ale jeśli mielibyśmy wyróżnić jeden, który w największym stopniu kreuje wygląd i estetykę łazienki, to moim zdaniem, należałoby wymienić  płytki ścienne.

Każdy, kto stykał się z różną kolorystyką łazienek wie, że płytki do łazienki potrafią determinować atmosferę oraz przestrzenność łazienki.

Ciemne barwy tworzą przestrzeń elegancką, choć nieco surową. Żółcie oraz zielenie (oraz ich odcienie) z kolei budują atmosferę intymności i bezpieczeństwa. Pewien chłodny minimalizm i oficjalność, ale również higieniczność można wyczuć w łazienkach, gdzie dominuje biel.

To właśnie płytki ścienne w największym stopniu wpływają na kolorystykę łazienek, a ta z kolei przekłada się na nasze wrażenia i odczucia. Owszem, również inne elementy są ważne, jednak z uwagi na to, że bardzo ważną funkcję w łazience pełni również lustro, a także rozmaite przeszklenia, które potęgują wrażenia kolorystyczne (a właśnie za nie odpowiadają płytki ścienne oraz podłogowe) trzeba przyznać, że kolor płytek ma znaczenie i to niezwykle istotne. Bardzo bogatą ofertę kolorystyczną prezentują płytki Polcolorit.

Wybór płytek ściennych i podłogowych musi być dobrze przemyślany, dobrze jest jeśli zawczasu wiemy, jakie efekty chcemy uzyskać w swoim mieszkaniu, dobrze jest bowiem, kiedy łazienka koresponduje stylistycznie z innymi pomieszczeniami w mieszkaniu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Płytki do łazienki, Łazienka i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *