Łazienkowe płytki Sahara czyli odwołania do afrykańskiej sztuki ludowej w naszej łazience

wzór płytki SaharaDekoracje łazienkowe oraz sposoby urządzenia wnętrz w naszych mieszkaniach stają się coraz większe. Obecnie możemy urządzić nasze wnętrza w rozmaitych stylach i stylistykach, również w tych nietypowych – na przykład odwołujących się do afrykańskiej sztuki ludowej.

Znakomitym przykładem będą tutaj łazienkowe płytki Sahara, które wyraźnie eksponują motywy znane z terenów subsaharyjskich. Są to oczywiście dość ogólne inspiracje dotyczące wzorów na płytkach. Zdobienia mają charakter “szlaczków”, łączących się ze sobą, wzajemnie się przenikających. Niektórym mogą się kojarzyć z pewną oszczędnością pod względem zdobień, jednak w przypadku płytek łazienkowych ma to swoje uzasadnienie.

Niektóre modele łazienkowych płytek Sahara posiadają regularne kształty, nie są to jednak wzory wykonane z matematyczną precyzją – czuć tu rękę samorodnego artysty. Płytki Sahara mogą więc świetnie sprawdzić się w mieszkaniach, których właścicielami są “artystyczne dusze”, osoby o szerokich zainteresowaniach oraz dużej ciekawości świata. Łazienki utrzymane w tym oszczędnym, afrykańskim stylu świetnie mogą korespondować z wnętrzami, w których występują odwołania do innych kultur i rodzajów sztuki.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Płytki do łazienki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *