Z czego zbudowana jest umywalka?

subway-2Ze względu na szybko rozwijający jest rynek łazienek, które coraz częściej stanowią jedną z ważniejszych części domu potrzebne było również rozbudowanie projektów umywalek.

Umywalki rozróżnia się obecnie na dwa rodzaje ze względu na materiał, z którego zostały one wykonane. Pierwszym z nich jest ceramika. Umywalki ceramiczne są spotykane najczęściej i z pewnością większość mieszkań w Polsce właśnie wyposażona jest w taką umywalkę. Jest to starsza technologia jednakże nadal jest ona stosowana ze względu na niewysoki koszt, wysoką dostępność produktów oraz zadowalająca jakość wykonania. Dodatkowo ceramiczne umywalki są bardzo odporne na zarysowania i co bardzo ważne w tak higienicznym pomieszczeniu jak łazienka, bardzo łatwe w czyszczeniu i utrzymaniu czystości.

Nowocześniejszą opcją, która pojawiła się na rynku jest umywalka konglomeratowa. Taka umywalka jest wykonana praktycznie w całości z naturalnego kamienia. Do jej wykończeń używa się naturalnych żywic. Taka umywalka jest bardzo przyjemna w dotyku i zapewnia cieplejszą temperaturę materiału. Jest to opcja, z której można rzeźbić przeróżne formy i wyszukane kształty, jednakże trzeba się także liczyć z trochę wyższymi kosztami wykonania.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Łazienka i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *