Układanie płytek na tarasie – jak prawidłowo używać spoiwa

tarasO ile swoje pierwsze kroki przy układaniu płytek na taras trzeba poczynić od przygotowania idealnego podłoża betonowego (musi być ono nie tylko gładkie, czyste i suche ale i z pewnością zaimpregnowane) to same układanie płytek jest tym na co czeka użytkownik tarasu.

Przy układaniu płytek warto chwilę szybciej rozrobić sobie zaprawę klejową lub klej. W tym przypadku dobrze jest używać kleju, który jest elastyczny oraz mrozoodporny, tym bardziej gdy płytki są układanie na tarasie domu w klimacie, gdzie temperatura na zewnątrz może sięgać -5 stopni Celsjusza oraz mniej. Elastyczne i mrozoodporne kleje powodują, że płytki na taras będą w stanie lepiej reagować na odkształcenia podłoża oraz posadzki.

Sam klej jako spoiwo należy nanosić w umiejętny sposób, nie może być go zbyt wiele gdyż praca będzie niechlujna, a klej będzie wydobywać się spod płytek. Używając za mało płytka na taras może się nie przykleić lub odkleić szybciej niż przewidział to producent. Według profesjonalnego grona fachowców warstwa taka powinna wynosić około 5mm. Do nakładania używana jest paca zębata.

Ostatnim ważnym elementem jest korzystanie z metody podwójnego smarowania czyli smarowanie podłoża jak i samej płytki. Ważne jest, aby nie pozostawiać żadnej wolnej przestrzeni żeby nie dochodziło do rozsadzenia płytek w zimie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *